De inhoud is geladen.

Klaar voor water

Samen klaar voor water!

Regen, wind, storm; de herfst is een onstuimig seizoen. Met soms ook wateroverlast of in het ergste geval overstromingen. De kans daarop beperken we onder meer door onze duinen en dijken te versterken, te onderhouden en te inspecteren. Wil jij thuis ook klaar zijn voor water? Dat is makkelijker dan je denkt. Wij helpen je op weg met een aantal tips. Zo zijn we samen klaar voor water! 

Evenementen

  • Fotowedstrijd najaarseditie

    Hoe beleef jij het najaar in Noord-Holland? Pak je camera of smartphone en leg het mooiste, natste of stormachtige moment vast.

  • Kleurwedstrijd

    Print de kleurplaat, kleur hem in en stuur hem voor 30 november op. En maak kans op leuke prijzen!

  • Historische lezingen

    Op 5 en 26 november vertelt historicus Diederik Aten over watersnoodramp van 1916. Op 12 november vertelt hij over de Hondsbossche Zeewering.

  • InstawalkHHNK

    Tijdens de Instawalk op 28 november brengen 20 'hobby-fotografen' met veel volgers op Instagram een bezoek aan het Zaangemaal.

Wat doen wij?  

Het stormseizoen duurt van 15 oktober tot 15 april. Dit is een periode met vaak veel regen en storm. Zowel ter voorbereiding als tijdens dit seizoen werken wij hard om wateroverlast en overstroming te beperken. Door het baggeren, maaien en de jaarlijkse schouw zorgen we dat de watergangen ruim genoeg blijven, schoon zijn en het water goed doorstroomt en afgevoerd wordt. We richten bergingsgebieden in om overtollig regenwater tijdelijk op te slaan. En we versterken, onderhouden en inspecteren onze dijken en duinen.  

Wat kun jij doen?

Jij kan zelf ook in en rondom jouw huis iets doen om wateroverlast te voorkomen, of hierop voorbereid te zijn.  

Tips voor thuis

"Ik heb de watersnood van Tuindorp Oostzaan meegemaakt in 1960. Vier was ik toen. Ik weet nog dat we op het balkon van ons huis stonden, boven de winkel van mijn vader, en dat we het water heel snel zagen stijgen. Dat was heel ellendig om mee te maken. Als de dijk hier in Hoorn doorbreekt, dan staat het water bij ons ook meteen heel hoog. Dus goed dat de dijk is versterkt."  

Frans uit Hoorn