Watercompensatie Kwakelpad Obdam

Wat gaat er gebeuren?

Voor gedeeltelijke dempingen van watergangen langs de Obdammerdijk ten behoeve van de onlangs afgeronde dijkversterking HULOK (een afkorting voor Hensbroek, Ursem, Langereis, Opmeer en Koggenland) moet water worden gecompenseerd. Hiervoor wordt een perceel langs het Kwakelpad, dat in eigendom is van HHNK, ingericht als nieuw water. Op de locatie wordt circa 700 m² grondoppervlak omgevormd tot water met een natuurvriendelijke oever. 

Huidige situatie (bron: Google Earth)
Locatie (rode cirkel)

Wanneer vindt het project plaats en hoe lang gaat het duren?

Vanaf begin november (week 45) start de aannemer met de realisatie. De werkzaamheden duren ongeveer tot eind december dit jaar.

Met wie werken wij samen?

De werkzaamheden worden uitgevoerd door de Haarsma Groep uit Tjerkwerd in opdracht van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK).

Wat betekent dit voor u?

Voor de uitvoering van deze werkzaamheden wordt ongeveer 700 m³ grond ontgraven en afgevoerd. Dit betekent dat er naar verwachting circa 120 transportbewegingen via het Kwakelpad zullen plaatsvinden. De werkzaamheden nemen ongeveer anderhalve week in beslag. 

Wandelroute 

De wandelroute langs het Kwakelpad is tijdelijk afgesloten. Ook op de website van het Recreatieschap Westfriesland zijn de routepunten 24 en 25 momenteel geblokkeerd en daardoor niet toegankelijk voor wandelaars.

Wandelroute via Kwakelpad punt 24 en 25 afgesloten i.v.m. werkzaamheden (rode cirkel) (bron: website Recreatieschap Westfriesland)

Meer weten?

Voor meer informatie over dit project kunt u contact opnemen met de heer M. Zon (omgevingsmanager) via het contactformulier of via telefoonnummer 072 582 82 82.