Kadeverbetering rondom Schagen

Wij zorgen voor veilige dijken in ons beheergebied (Noord-Holland ten noorden van het Noordzeekanaal). Regelmatig controleren wij de veiligheid van de dijken. Verschillende boezemkades tussen Oudesluis en Alkmaar, in de Zijpe en langs het Noordhollands Kanaal, zijn afgekeurd en moeten worden verbeterd. Wij zorgen ervoor dat de kades weer voldoen aan de veiligheidseisen voor de komende jaren. 

Waar vindt het project plaats?

De te versterken kades liggen verspreid in het gebied. Bij Oudesluis vinden grondaanvullingen plaats en wordt beschoeiing vervangen op het Zijper Eilandt en in het verlengde van de Sportlaan richting spoorbaan. Ook nabij Krabbendam worden enkele honderden meters grondaanvullingen gedaan en kade en schoeiing verbeterd en/of vernieuwd.

Wat gaat er gebeuren?

De kades hebben niet meer de vereiste hoogte en sterkte en moeten daarom worden opgehoogd, soms gecombineerd met verbreding en verflauwing van de taluds en/of met vernieuwing van de schoeiing langs het water. Dit gaat gebeuren door middel van het aanbrengen van extra grond. 

Met wie werken we samen?

HHNK is opdrachtgever voor deze dijkverbetering. We werken samen met aannemer AWgroep uit Hillegom.

Wanneer vindt het project plaats en hoelang gaat het duren?

De uitvoering is begin februari gestart en wordt uiterlijk 1 juli afgerond, afhankelijk van de weersomstandigheden.  Met direct betrokkenen, eigenaren en gebruikers is (of wordt) contact opgenomen.

Meer weten?

Heeft u vragen of wilt u meer informatie over de verbetering van de boezemkades rondom Schagen? Neem dan gerust contact op met directievoerder Dennis Berkhout, via ons contactformulier of via telefoonnummer 072 - 582 8282.